NARODOWE CENTRUM EDUKACJI
ŻYWIENIOWEJ IŻŻ, WARSZAWA
 

Kampania nakłaniająca całe rodziny do zmiany trybu życia
bez wyrzeczeń i wielkich wydatków. Cel był jeden, ale bardzo
istotny — zdrowie. Do wzięcia udziału w akcji zachęcał
kreatywny konkurs internetowy.

#mywiemy
Koncepcja opierała się na organizacji ogólnopolskiego turnieju
internetowego, w którym wezmą udział całe rodziny.


Wielopoziomowa kampania społeczna obejmująca animacje, autorski serial, druk oraz eventy, zachęcała do pozytywnej zmiany nawyków żywieniowych w polskich domach. W ramach działań nad kampanią stworzyliśmy też nowoczesną i atrakcyjną wizualnie stronę internetową.„Zdrowa rywalizacja” to akcja edukacyjna w formie internetowej zabawy, dotycząca zmiany nawyków żywieniowych.
Zakres prac:
BRAND DESIGN _ WWW _ CONSUMER ACTIVATION_MOVIE MAKING _
ANIMATIONS _ ATL MEDIA
KONCEPCJA
KONKURSU

 
Przygotowaliśmy koncept internetowego turnieju dla rodzin, opartego o mechaniki rywalizacji. Zaprojektowaliśmy kilkutygodniowe ścieżki użytkownika, każdy dzień gry to kolejne zadanie, szansa na wygraną i konieczność przyswajania wiedzy serwowanej w atrakcyjnej formie - serialu, animacji i infografik. Wszystko prowadzone na przyjaznym użytkownikom, wielofunkcyjnym serwisie.
 
STRONA
GŁÓWNA


Stworzyliśmy potężny serwis konkursowy. Zaprojektowaliśmy go tak, żeby był jak najbardziej przyjazny użytkownikom i każdemu z nich oferował spersonalizowane możliwości.
Zaprojektowanie konkursu, który zachęci użytkowników do uczestnictwa w nim każdego dnia przez kilka tygodni, nie jest proste. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie odpowiedniego poziomu rozrywki, wykorzystanie elementów grywalizacji, a także motywująca, szczera komunikacja i – oczywiście – obietnica atrakcyjnych nagród.
PANEL
UŻYTKOWNIKA

 
Przygotowanie konkursu poprzedziliśmy wieloma badaniami, focusami i jak najgłębszym rozpoznaniem insightów. Jedno jest pewne: dla Polaków rodzina jest najważniejsza. Aby zapewnić kilka tygodni prawdziwych zmian w życiu rodzin, musieliśmy poznać ich nawyki, blokady i aspiracje.
 
POZOSTAŁE
PODSTRONY

 
Strona została zaprojektowana z myślą o uczestnikach akcji „Zdrowa rywalizacja”, ale także o osobach, które szukają inspiracji i motywacji, aby rozpocząć zdrowy styl życia. Prosty, intuicyjny, ale efektowny szablon pozwala na szybkie znalezienie danej informacji i sprawne przemieszczanie się między zakładkami.
 
Wszystkie informacje dotyczące wyników
i nagród zostały przedstawione w sposób przejrzysty dla odbiorcy. Zadbaliśmy, aby
każdy – niezależnie od wieku i stopnia zaznajomienia z obsługą komputera – mógł samodzielnie sprawdzić, jak poszło jego rodzinie. Wiemy, jak zachęcić do udziału w akcjach prozdrowotnych.